Zaterdagmiddag 14 juni trok de jaarlijkse Trekker Elfstedentocht langs Dokkum. Via de Holwerderweg kwamen de trekkers de stad binnen, waarna ze via de Rondweg hun route vervolgden richting Birdaard. In tegenstelling tot sommige eerdere edities reed de stoet dit jaar niet door de binnenstad.
Route via de Rondweg
De stoet bestond uit tientallen klassieke en moderne trekkers, verdeeld over groepen van ongeveer vijftig voertuigen. De deelnemers bereikten Dokkum tussen 15:30 en 17:15 uur. In plaats van een route door het centrum werd gekozen voor een noordelijke omleiding via de Rondweg. Dat had een duidelijke reden: het Sonnemapleintje is momenteel afgesloten vanwege werkzaamheden. Deze afsluiting maakt een doorgaande route door het centrum praktisch onmogelijk voor een grote colonne landbouwvoertuigen.
Langs de randen van de stad
Langs de Holwerderweg en de Rondweg was er volop gelegenheid om de trekkers te bekijken. Van fraai gerestaureerde klassiekers tot moderne modellen: het was opnieuw een bont en herkenbaar gezelschap van liefhebbers en verzamelaars, die de tocht door Friesland met zichtbaar plezier aflegden.
Vaste waarde op de zomeragenda
De Trekker Elfstedentocht is een initiatief van de Stichting Trekker Elfstedentocht en wordt samen met de OTMV (Oude Trekker en Motoren Vereniging) georganiseerd. De route loopt over twee dagen langs alle elf Friese steden, en ook zonder een passage door de binnenstad blijft Dokkum een vertrouwd punt op de kaart.